Bramy garażowe segmentowe. Tego mogłeś o nich nie wiedzieć

Co może nas jeszcze zaskoczyć w bramach garażowych segmentowych? Jak się okazuje – wiele! Dziś podsuwamy wam kilka informacji dotyczących właśnie tych modeli.

1. Uniwersalne zastosowanie bram garażowych segmentowych

Mało kto zdaje sobie sprawę, że jeśli znajdziemy odpowiednią firmę, to wykona ona dla nas bramę praktycznie w dowolnym wymiarze, także tym nietypowym. To szczególnie dobra wiadomość dla właścicieli domków jednorodzinnych oraz obiektów handlowych czy przemysłowych. Wystarczy bowiem, że spotkamy się z daną firmą i przedstawimy swoje oczekiwania – a ta zajmie się już kompleksową realizacją projektu.
Poszukujesz bramy w standardowym rozmiarze? Tu też mamy dla Ciebie dobre wieści! W przypadku renomowanych producentów, większość „zwykłych” wymiarowo modeli jest dostępna na miejscu. Co więcej, istnieje także perspektywa szybkiego montażu – a to oznacza, że możemy mieć idealną bramę garażową segmentową w jak najkorzystniejszym dla nas czasie.

2. Różne rodzaje zabezpieczeń

Do bram garażowych segmentowych możemy dobrać dodatkowe zabezpieczenia. Do tych najpopularniejszych należą m.in. :

  • Fotokomórki chroniące przed przypadkowym zgnieceniem – jest to system zabezpieczeń, który montujemy w bramach z napędem elektrycznym. Dzięki zastosowaniu tego mechanizmu, jeśli podczas zamykania jakiś obiekt przesłoni linię fotokomórki, to brama zmieni swój tryb pracy ponownie na otwieranie;
  • Zabezpieczenia na wypadek zerwania linki – jest to zabezpieczenie najczęściej spotykane w przypadku bram przemysłowych. Zapobiega ono nagłemu opadnięciu bramy w momencie zerwania linki;
  • Zabezpieczenia na wypadek pęknięcia sprężyn – mechanizm ten gwarantuje, że w sytuacji pęknięcia sprężyny, brama gwałtownie nie opadnie. Zabezpieczenie tego rodzaju stosuje się zazwyczaj w bramach, które nie posiadają napędu elektrycznego.

3. Szeroki zakres kolorystyczny

Brama garażowa segmentowa w dowolnie wybranym kolorze? To możliwe! Postaw na firmę z własną lakiernią, a będziesz mógł wybrać tonację idealną dla Twojego domu czy zakładu.

Komentowanie wyłączone.