Bramy przemysłowe a bramy przeciwpożarowe. Jakie są różnice?

O tym, że brama bramie nie równa, wiemy niemal wszyscy. Czym konkretnie jednak odróżniają się bramy przemysłowe dostosowane do intensywnego użytkowania od modeli, które są przeciwpożarowe? Sprawdź to razem z producentem bram Scholz!

 

Bramy przemysłowe. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Bramy przemysłowe to rozwiązanie przeznaczone do budynków przemysłowych, hal, magazynów czy obiektów, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza. Masywna konstrukcja okuć jest zaprojektowana tak, aby unieść duże skrzydła bramy i bez problemu wytrzymać intensywną, właściwą dla codziennego funkcjonowania hali, eksploatację. To, co jeszcze wyróżnia bramy przemysłowe , to zastosowanie paneli typu poliuretan-stal. Ich wykorzystanie w konstrukcji modelu gwarantuje większe bezpieczeństwo i, co istotne, podwyższa stopień izolacji cieplnej.

 

Wykonanie bramy przemysłowej

Wybierając bramę przemysłową, np. od producenta bram Scholz, mamy wpływ i na przeszklenie modelu, i typy wypełnień z paneli panoramicznych. Taka personalizacja zamówienia to same zalety – nie dość, że możemy dopasować bramę do swoich indywidualnych potrzeb, to jeszcze zyskujemy gwarancję dostosowania bramy do specyfiki budynku.

 

Bramy przeciwpożarowe. Modele nie tylko do zadań specjalnych

Z pozoru bramy przeciwpożarowe wyglądają jak standardowe modele segmentowe. Wystarczy jednak przyjrzeć się bliżej, aby zauważyć, że w przypadku bram ognioodpornych panele wyróżniają się różną grubością i masą.
To jednak nie wszystko. „Bazą” bramy przeciwpożarowej jest specjalny panel z włókna szklanego oraz ognioodporne materiały połączone innowacyjnymi, utleniającymi się w określonej temperaturze, żywicami. Co więcej, panele zewnętrzne są dodatkowo odporne na skrajne warunki pogodowe.

 

Bramy przeciwpożarowe montaż

Jak brama przeciwpożarowa, to na pewno CAMPISAFIRE – jeden z najlepszych modeli w segmencie modeli ognioodpornych. Instalowany jest on podobnie jak bramy segmentowe: do montażu konieczna jest przestrzeń boczna o wymiarach maksymalnie 300 mm, do tego ściany muszą być proste i wypoziomowane względem nadproża.

Komentowanie wyłączone.