Bramy rolowane czy segmentowe?

Zastanawiasz się jaką bramę garażową wybrać i jesteś właśnie na etapie porównania bram rolowanych i segmentowych? Poniżej przedstawiamy kilka informacji na temat tych dwóch rozwiązań.

Bramy rolowane

To rozwiązanie jest proste w obsłudze, a zarazem wygodne pod względem dopasowania do małej przestrzeni. Z drugiej strony bramy rolowane nie będą odpowiednie dla garaży niskich – zamontowanie kasety wymaga około 35 centymetrów.

Co ciekawe i mające znaczenie dla podejmowanego wyboru, bramy rolowane bardzo dobrze sprawdzają się pod względem izolacji termicznej. Jeżeli zależy Ci na tym, by z garażu nie uciekało zbyt dużo ciepła, właśnie to rozwiązanie okaże się całkiem efektywne.

Niestety, bramy rolowane mają i swoją wadę. Jest nią cena – opcja ta jest droższa od większości innych typów bram. Z drugiej strony jeżeli zależy Ci na jakości i tak nie będziesz szukać rozwiązań najtańszych.

Bramy segmentowe

Ten rodzaj bram jest obecnie wybierany najczęściej. To rozwiązanie proste i wygodne. Ponieważ same segmenty posiadają w swym wnętrzu izolację, dobrze chronią przed przenikaniem chłodu do wnętrza.

Bramy segmentowe są tańsze niż rolowane, ale należy pamiętać, że segmenty wsuwają się pod sufit, zajmując jego część – co należy uwzględnić przy ustalaniu punktu oświetleniowego we wnętrzu garażu.

Co ciekawe, istnieją również bramy segmentowe, które po uruchomieniu przesuwają segmenty nie w górę, a w bok – co samoistnie rozwiązuje problem z ewentualnym zasłanianiem samych lamp. Jednocześnie trzeba jednak wziąć pod uwagę, czy nie planujemy w jakiś sposób zagospodarować samej ściany. Trzeba też pamiętać, że w przypadku bram wsuwających się w bok, ich dolna część stale narażona jest na zabrudzanie się.

Bramy uchylne

Bramy uchylne to rozwiązanie, które lata temu było bardzo powszechne, ale obecnie ustąpiły bramom rolowanym i uchylnym. Co prawda są tańsze od powyższych rozwiązań, ale ustepują im pod względem izolacji cieplnej, nie wspominając o tym, że w trakcie otwierania zajmują więcej miejsca.

Komentowanie wyłączone.