Bramy szybkobieżne. To musisz o nich wiedzieć!

Zachowanie dużego bezpieczeństwa przy jednocześnie niskich kosztach oraz szybkości montażu? To możliwe! Jeśli poszukujesz rozwiązania, które sprawdzi się w miejscach, gdzie zbyt długie otwarcie ciągu mogłoby doprowadzić do straty energetycznej, to mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. To bramy szybkobieżne – idealne do hal produkcyjnych, zakładów przemysłowych lub po prostu obiektów, gdzie wymagana jest szybkość reakcji. Już teraz sprawdź, jakie jeszcze są zalety takiego modelu!

Bramy szybkobieżne – zalety

Choć plusów takiego rozwiązania jest wiele, to na samym początku warto wspomnieć o jednym z tych najistotniejszych. Mowa o szybkości zamykania i otwierania się, tak cennej w przypadku dużych zakładów oraz magazynów. To właśnie dzięki tej właściwości, bramy szybkobieżne nie tylko redukują ryzyko straty energetycznej, ale i uniemożliwiają przejście osobom do tego nieupoważnionym. To jednak nie wszystko. Dostępna jest także opcja personalizacji kurtyny, np. poprzez zastąpienie standardowego materiału takim z przeźroczystymi segmentami. Efekt? Ulepszona komunikacja wewnętrzna, właśnie ze względu na możliwość utrzymania kontaktu wzrokowego strony wewnętrznej z zewnętrzną. Na szczególną uwagę zasługują również względy bezpieczeństwa. O tę kwestię użytkowania zadba przede wszystkim elastyczna konstrukcja, wyposażona w krawędzie wykończone miękkim tworzywem, bądź specjalna guma redukująca siły uaktywniające się w chwili kolizji. Część kurtyn wyposażona jest również w awaryjny, niewymagający dodatkowego zasilania mechanizm, który działa na zasadzie przeciwwagi.

Bramy szybkobieżne – o czym należy pamiętać

Uniwersalność oraz solidna konstrukcja, wytrzymała na duże obciążania – tak w skrócie opisać można bramy szybkobieżne. Dodajmy do tego duże bezpieczeństwo w trakcie użytkowania, a zyskamy model nie tylko cieszący się uznaniem klientów, ale i sprawdzający się w niemal każdej sytuacji. Uwagi? Tylko jedna. Warto bowiem wspomnieć, że aby móc w pełni cieszyć się zaletami płynącymi z bram szybkobieżnych, należy zadbać o ich właściwy montaż. Jest to niezmiernie istotne z jednego powodu – takie bramy otwierają się z prędkością dochodzącą do 3 m/s, więc bez właściwie przytwierdzonych prowadnic, cała inwestycja po prostu się… nie sprawdzi. To w końcu mechanizm prowadnicy gwarantuje nam bezpieczne wyczepienie się kurtyny w przypadku uderzenia z większą siłą, także przy bramach wiatroodpornych. Jeśli jednak zwrócimy się do specjalisty, to kwestie takie jak niewłaściwy montaż nie powinny nas już martwić.

Komentowanie wyłączone.