Zastawiasz się, jaka brama będzie najlepsza dla Twojej realizacji? Dziś przyjrzymy się bliżej bramom szybkobieżnym, niezastąpionym w przypadku zakładów przemysłowych, hal produkcyjnych, magazynów czy obiektów gospodarczych. Dlaczego warto postawić właśnie na nie?
Łatwe otwieranie i zamykanie? Tylko bramy szybkobieżne!
Wyobraź sobie rozwiązanie, które nie tylko jest wytrzymałe i gotowe na lata intensywnego użytkowania, ale i przy tym niezwykle szybkie. Właśnie takie są bramy szybkobieżne – najszybsze kurtyny podnoszą się z prędkością dochodzącą do 3 m/s! Aby jednak taka płynność działania była możliwa, niezbędne jest właściwe zamontowanie modelu.
Ta łatwość w otwieraniu i zamykaniu jest również istotna z perspektywy bezpieczeństwa. W przypadku bram szybkobieżnych mamy bowiem do czynienia z elastyczną konstrukcją z krawędziami wykończonymi gumą lub miękkim tworzywem, które znacząco łagodzą skutki kolizji.
Obniżenie kosztów
Bramy wykorzystywane w często eksploatowanych miejscach, jak np. hale produkcyjne, muszą wykazywać się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na działanie różnych czynników mechanicznych. Takie właśnie są bramy szybkobieżne. Modele te zaprojektowano zarówno pod kątem dużej częstotliwości użycia, jak i zminimalizowania wydatków na naprawy czy prace konserwacyjne. Co to oznacza w praktyce? Decydując się na montaż bramy szybkobieżnej pomiędzy jedną halą, a drugą, w rzeczywistości wybieramy wygodę – bramy są bowiem odporne, lekkie oraz niezwykle łatwe w montażu, przez co stanowią idealny wybór do montażu zewnętrznego i wewnętrznego w miejscach o dużym natężeniu ruchu.
Jedna brama szybkobieżna, wiele udogodnień
Bramy szybkobieżne możemy doposażyć w wiele dodatkowych funkcji, jak np. w awaryjny, niewymagający zasilania mechanizm otwierający, działający dzięki przeciwwadze. Specjaliści polecają także montaż dwóch fotokomórek, po obu stronach bramy – dzięki czemu dojdzie do automatycznego zamknięcia bramy już po upływie 3 sekund od zwolnienia fotokomórek (jeśli tak je ustawimy).
Komentowanie wyłączone.