Kilka słów o bramach rolowanych. Co warto wiedzieć?

Wybór odpowiedniej bramy do domu czy firmy może przysporzyć wielu problemów. W końcu propozycji na rynku jest sporo – a my spośród nich musimy znaleźć tę najlepszą, dostosowaną zarówno do naszych indywidualnych potrzeb, jak i specyfiki budynku, w którym ma być zamontowana. Dziś przyjrzymy się bliżej bramom rolowanym, które są idealne zarówno do garażów, jak i witryn sklepowych czy balkonów. Jakie są ich plusy, czym się wyróżniają, od czego zależy cena? Odpowiadamy!

Zalety bram rolowanych

Na sam początek warto wspomnieć o kwestii, która przez wielu specjalistów uważana jest za jeden z największych plusów bram rolowanych. Mowa o oszczędności miejsca – bramy rolowane, w przeciwieństwie do innych modeli, nie wymagają dodatkowej przestrzeni. Mogą być montowane i wewnątrz, i na zewnątrz budynków. Wszystko to dzięki wyjątkowej konstrukcji bram rolowanych, które wyróżniają się mechanizmem zwijającym bramę na wał umieszczony nad wejściem np. do garażu. Drugą istotną kwestią jest bezpieczeństwo. Choć brama rolowana ze względu na swoją budowę (najwyższej jakości stal i aluminium) sama w sobie zapewnia optymalną ochronę, to istnieje jeszcze opcja dodatkowego wyposażenia jej w odpowiednie systemy czy blokady. Nie można zapomnieć również o komforcie użytkowania. Jeśli zdecydujemy się na napęd automatyczny, naszą bramę będziemy mogli otwierać oraz zamykać za pomocą pilota.

Cena modelu

Kwota, jaką musimy zapłacić za bramę rolowaną, ustalana jest indywidualnie z wykonawcą. Końcowe koszty uzależnione są od wielu czynników – mogą być jednak nieco wyższe, niż w przypadku bram segmentowych, co wynika z zastosowanych w bramach rolowanych mechanizmów. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę jakość wykonania oraz niską awaryjność to szybko okaże się, że inwestycja w bramę rolowaną bardzo szybko nam się zwróci.

Uniwersalność? To właśnie bramy rolowane!

Prywatne domy i garaże, wnętrza hal, a także witryny sklepowe – oto miejsca, w których z powodzeniem możemy zastosować bramy rolowane. Ze względu jednak na pewną kompaktowość. polegającą na zajmowaniu niewielkiej przestrzeni, najczęściej znajdziemy je w garażach, gdzie przyda się każde dodatkowe miejsce.

Komentowanie wyłączone.