Napędy do bramy. Co jeszcze musisz wiedzieć?

Remont garażu to spore wyzwanie. Musimy wybrać nie tylko odpowiedni model bramy, ale i przemyśleć wszystkie funkcjonalności oraz postawić na jak najlepsze rozwiązania. Jedną z najważniejszych decyzji, jaka się pojawi przy takim remoncie, jest także kwestia wyboru napędu do bramy. Dziś przypominamy najważniejsze informacje na ten temat. Na co zwrócić uwagę przy kupnie, czego się wystrzegać, jakie udogodnienia powinny nas zainteresować – sprawdź to razem z producentem bram Scholz!

 

Napędy do bram – jak wybrać ten odpowiedni?

Dla jednego wyznacznikiem będzie cenna, dla innych – rozbudowane funkcje, z kolei trzecia grupa weźmie pod uwagę wyłącznie renomę firmy. W rzeczywistości jednak najważniejszym kryterium przy wyborze napędów do bram powinny być nasze oczekiwania względem urządzenia. Jak często brama będzie zamykana i otwierana w ciągu doby? Jakie są wymiary oraz szacunkowa miara bramy? Oto niektóre z pytań, na które jako klienci powinniśmy sobie odpowiedzieć. Jeśli nie wiesz, na jaki napęd się zdecydować, poproś o pomoc specjalistę w tym zakresie, np. jednego z ekspertów firmy Scholz.

 

Wybór napędów do bram

Wyróżniamy wiele rodzajów napędów do bram. Różnią się one pomiędzy sobą ceną i zakresem działania, dzięki czemu możemy je perfekcyjnie dobrać do konkretnego modelu, i dopasować do swoich potrzeb.
Najczęściej wybieraną opcją są mechanizmy, które wyróżniają się szybkim czasem reakcji, popularne są również takie z funkcjami komfortowymi ( wietrzenie garażu) czy wbudowanymi lampami doświetlającymi. Specjaliści polecają także, aby zwrócić uwagę na głośność mechanizmu – w końcu nie chcemy budzić domowników przy każdorazowym wjeżdżaniu do garażu!

 

Napędy do bram – co dzięki nim zyskujemy?

Automatyzacja bram garażowych to coś więcej niż zwykła fanaberia. Dzięki napędom dostosowanym do naszych potrzeb, możemy nie tylko cieszyć się pełnym komfortem użytkowania, ale i dużą oszczędnością czasu. Co więcej, napęd do bram możemy zsynchronizować z całym systemem, dzięki czemu użytkownik steruje jednocześnie oświetleniem podjazdu, bramą wjazdową czy alarmem.

Komentowanie wyłączone.