O czym warto pamiętać kupując napędy do bram?

Cena jest ważna, ale nie jest wszystkim. Na jakie cechy napędów do bram warto zwrócić uwagę, by być później zadowolonym z zakupu?

Dobierz napęd do wielkości bramy

Już na samym początku należy zwrócić uwagę na deklarowane przez producentów maksymalne rozmiary obsługiwanych bram. To istotne, skoro napędy mają sprawnie je obsłużyć.

To istotne, ponieważ zupełnie inne są potrzeby w przypadku bram stosowanych w ogrodzeniach dookoła domów jednorodzinnych, gdzie wystarczą wjazdy niewiele szersze od samochodu. W takich przypadkach (zwłaszcza przy bramach dwuskrzydłowych) napęd może być przeznaczony do bram o znacznie mniejszej długości, niż w przypadku bram stosowanych w wielu zakładach przemysłowych.

Jaki udźwig mają napędy do bram?

Wybierając napędy zwróć uwagę także na to, jak ciężkie skrzydła bram są w stanie obsłużyć. Szczególnie istotne będzie to w przypadku, gdy sama brama została wykonana z cięższego materiału. Trzeba jednak pamiętać, że nominalne parametry to nie wszystko.

Zdecydowanie warto stosować napędy do bram, których producenci deklarują udźwig od 20 do 30 procent większy od tego, jaki wynikałby z wagi bramy. Dlaczego? Chociażby dla pewności. Jeżeli napęd będzie obciążany „na styk”, będzie stale obciążony na granicy swoich możliwości. To zaś może przyspieszyć jego eksploatację. Pół biedy, jeżeli mówimy o użytku na potrzeby prywatne 9choć i tutaj lepiej uwzględnić rzeczony margines), problem zaczyna się robić w użytku przemysłowym, gdzie napędy będą pracować bardzo często.

Warto zresztą wspomnieć o jeszcze jednej sprawie. W przypadku napędów, których nośność została dobrana na pograniczu wagi bramy, z czasem możemy zaobserwować coraz głośniejszą pracę.

Jakość serwisu

Kupując napędy do bram warto przyglądać się nie tylko ich parametrom technicznym, lecz również warunkom gwarancji oraz reputacji firmy, u której dokonuje się zamówienia. Nieważne, czy działasz na Śląsku, czy w takich miastach, jak Kraków lub Wrocław – przyczyny takiego podejścia pozostają niezmienne.

Po pierwsze, jeśli dana firma odbierana jest jako przyjazna klientowi i chętnie dzieli się z nim wiedzą, łatwiej będzie Ci uzyskać odpowiedzi na temat ewentualnych wątpliwości co do działania napędów.

Drugą kwestią jest to, że reputacja, jaka towarzyszy firmie wśród jej dotychczasowych klientów, będzie świetnym wyznacznikiem tego, na ile możesz w razie potrzeby liczyć na serwis gwarancyjny (zarówno pod kątem jego pracy, jak i szybkości reakcji), ale też na ile solidne produkty są dostarczane.

Komentowanie wyłączone.