Jeśli w świecie bram istnieją jakieś modele do zadań specjalnych, to są nimi właśnie bramy przeciwpożarowe. Specjalny panel z włókna szklanego, ognioodporne materiały połączone specjalnymi żywicami – oto elementy, które składają się na ich konstrukcję, Czym jeszcze wyróżniają się bramy przeciwpożarowe i co warto o nich wiedzieć? Sprawdzamy!
Bramy przeciwpożarowe – charakterystyka
Bramy przeciwpożarowe zbudowane są podobnie jak drzwi segmentowe – z ta jednak różnicą, że modele odporne na wysokie temperatury skonstruowane są z paneli o różnej grubości, masie oraz wysokości. Co więcej, bramy przeciwpożarowe są zasadniczo automatyczne, co oznacza, iż zanika konieczność montażu dodatkowych drzwi segmentowych lub zwijanych.
Gdzie sprawdzą się bramy przeciwpożarowe
Bramy przeciwpożarowe to świetna propozycja nie tylko dla firmy, gdzie istnieje ryzyko niebezpieczeństwa pożarowego. Fakt – najczęściej takie rozwiązania spotkamy w różnych halach i zakładach, jednak pojawiają się one także w instytucjach oraz budynkach mieszkalnych.
Dzięki innowacyjnej technologii zastosowanej w modelach, wystarczy zamknąć bramę, aby odciąć inne pomieszczenia od źródła niebezpieczeństwa – a co się z tym wiąże, zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się pożaru. W rezultacie akcja gaśnicza będzie uproszczona, a ewentualne szkody zostają zredukowane do minimum.
Warto przyjrzeć się także możliwościom, jakie oferują bramy przeciwpożarowe, np. model CAMPISAFIRE. Oto, co nam gwarantują:
- zatrzymanie bez fizycznego kontaktu w przypadku napotkania przeszkody, a także alarm dźwiękowy;
- automatyczne zamykanie z prędkością około 0,08 m/s, i to zarówno po alarmie, jak i po przerwie w dostawie prądu;
- opcja na wypadek przerwy w zasilaniu, dzięki której brama działa także pomimo braku głównego zasilania.
To jedynie część funkcjonalności, jakimi wyróżnia się brama przeciwpożarowa CAMPISAFIRE. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości tego modelu, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.
Komentowanie wyłączone.